Deklaracja dostępności

Deklaracja Dostępności

Muzeum Okręgowe w Lesznie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej old.muzeumleszno.pl. Data ostatniej dużej aktualizacji: 2020-09-21.

Stan dostępności cyfrowej

Strona internetowa jest niezgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Niezgodność (niezgodności) lub wyłączenia wymieniono poniżej.

1. Strona została wykonana przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej i zastosowana technologia nie pozwala na pełną dostępność.

Przygotowanie deklaracji dostępności

Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-09-21. Dokonano aktualizacji: 2023-03-30.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Na tej stronie internetowej są problemy, które wynikają z niespełnienia wymogów dostępności cyfrowej? Zgłoś to do Marta Małkus, mailowo marta.malkus@muzeum.leszno.pl, lub telefonicznie 65 529 61 40

W zgłoszeniu podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością 

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, z Twojego zgłoszeniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz zgłosić skargę do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Jeżeli nadal będziesz mieć uwagi do naszych działań związane z dostępnością cyfrową możesz zgłosić je do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Budynki, którymi dysponuje Muzeum Okręgowe w Lesznie są obiektami zabytkowymi         w związku z czym dostęp do nich, dla osób z niepełnosprawnościami, jest ograniczony.

Budynek administracyjny przy pl. Jana Metziga 16

Obiekt całkowicie nieprzystosowany do osób z niepełnosprawnościami, które poruszają się na wózkach.

Główne wejście do budynku zlokalizowane jest od strony al. Zygmunta Krasińskiego. Do budynku prowadzi brama oraz utwardzone dojście. Wejście drzwiami, które są otwierane prawym skrzydłem, istnieje możliwość otwierania lewego skrzydła. Wejście jest ogólnodostępne w godzinach 07.00 do 15.00. Za drzwiami wejściowymi znajduje się przedsionek z ograniczonym polem manewrowym, następnie półpiętro oraz wąskie schody prowadzące na poszczególne kondygnacje budynku.

W przypadku niemożności samodzielnego dotarcia do danej komórki Muzeum zlokalizowanej na wyższych kondygnacjach, istnieje możliwość zejścia pracownika lub uzyskania pomocy w doprowadzeniu na daną kondygnację. Pomocy udziela pracownik ochrony, który pozostaje w kontakcie wzrokowym z osobą odwiedzającą.

Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Przy budynku nie ma miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. Najbliższe miejsca parkingowe dla tych osób znajdują się na miejskim parkingu niedaleko Muzeum przy pl. Jana Metziga.

Budynek przy ul. Gabriela Narutowicza 31

Główne wejście do budynku zlokalizowane jest od strony ul. Gabriela Narutowicza 31. Do budynku prowadzą utwardzone dojścia, a dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi ukośny podjazd. Wejście drzwiami, które nie otwierają się automatycznie. Drzwi są otwierane prawym skrzydłem, istnieje możliwość otwierania lewego skrzydła. Przy drzwiach  zamontowany został przycisk dzwonka, z przeznaczeniem dla osób z niepełnosprawnością, przywołującego pracownika ochrony.

Wejście jest ogólnodostępne od poniedziałku do niedzieli w godzinach otwarcia Muzeum.

Za drzwiami wejściowymi znajduje się przedsionek z dostępnym polem manewrowym oraz wejście do windy osobowej dostosowanej dla osób z niepełnosprawnością.

Obsługa zwiedzających odbywa się w wyznaczonym miejscu. Na półpiętrze w holu po prawej stronie znajduje się stanowisko ochrony, do którego zgłaszają się osoby załatwiające w Muzeum sprawy indywidualne oraz punkt kasowy dla osób chcących skorzystać z aktualnej oferty Muzeum.  Winda zapewnia dostęp do holu, kasy biletowej, szatni, sklepu muzealnego i toalety. Na parterze Muzeum posiada na wyposażeniu wózek inwalidzki, z którego w ramach indywidualnych potrzeb, mogą skorzystać osoby z niepełnosprawnością. Toaleta dla osób z niepełnosprawnością została wyposażona w system alarmowy- przyzywowy.

Winda zapewnia dostęp do sali wystaw stałych na I piętrze oraz na ekspozycję czasową znajdującą się na II piętrze. Z holu na poszczególne kondygnacje budynku prowadzi klatka schodowa z poręczami po obu stronach.

Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Za budynkiem wyznaczono dwa miejsca parkingowe dla samochodów służbowych Muzeum, opcjonalnie istnieje możliwość skorzystania z nich przez osoby z niepełnosprawnością, po uprzednim zgłoszeniu tego zamiaru pracownikowi ochrony. Wzdłuż ulicy przy której mieści się budynek znajdują się ogólnodostępne miejsca postojowe, w tym dla osób z niepełnosprawnością.

Informacje dodatkowe

Wszystkie informacje publikowane przez nas w mediach społecznościowych są dostępne cyfrowo i nie umieszczamy ich ponownie na tej stronie internetowej.